Dlaczego od wieków ludzkość używa flag? Dlaczego widnieją na nich najważniejsze symbole Państw i organizacji? Odpowiedź jest prosta – flagi zawsze przyciągają spojrzenie. Flagi zwykle są kolorowe, ale nie to najbardziej zwraca uwagę. Najważniejszy jest taniec flagi na wietrze. Czasem delikatne kiwanie do niesłyszalnej, lecz subtelnej melodii. Innym razem intensywne harce do dzikiej muzyki. Wiatr zawsze porywa flagę do tańca i ten ruch najbardziej przykuwa uwagę.
A co z wnętrzami? Tam efekt jest nieco gorszy, ale i tak mamy ten charakterystyczny ruch. Wszędzie jest jakiś ruch powietrza, a w dobie klimatyzowanych biur i centrów handlowych tego wewnętrznego powiewu jest całkiem sporo. Dzięki temu może nie osiągniemy dzikiego tańca, ale uzyskamy bez problemu lekki, hipnotyzujący ruch.
Konstrukcja i kształt
Dawniej flagi miały głównie podłużny, prostokątny kształt i były umieszczane na drewnianym maszcie (oraz na włóczniach i kopiach, ale to już zupełnie inna historia). Naturalnie świat idzie naprzód, więc i flagi musiały postąpić krok dalej. Maszt jest zbudowany z włókna szklanego, lub węglowego. Dzieli się na kilka segmentów, które można łatwo ze sobą połączyć tworząc wytrzymały i elastyczny maszt o odpowiedniej wysokości (od 2 metrów, aż po 6,34 metra). Kształty i materiał również uległy pewnym ulepszeniom. Zamiast sukna mamy lekki i wytrzymały poliester, który dużo lepiej radzi sobie ze zmiennymi warunkami klimatycznymi. Zamiast prostokątów mamy łezki, ostrza, pióra, oraz...prostokąty. Po co zmieniać coś co jest dobre.
Jak to mówią żartobliwie „fundament to podstawa”. Nie można się z tym nie zgodzić. Podstawa jest przy flagach niezwykle istotna. Mamy szpikulce, które doskonale sprawdzą się na otwartej przestrzeni. Mamy podstawy, które możemy wykorzystać pod dachem. A co zrobić, kiedy jesteśmy pod otwartym niebem, lecz rozkładamy się na betonie? No cóż, szpikulec może tu nie wystarczyć. Można wtedy maszt umieścić na ciężkiej metalowej podstawie, która w większości wypadków w zupełności wystarczy. Można dodatkowo, dla pewności, zaopatrzyć się w obciążniki (np. w poduszki na wodę, w którą wlewa się do 20 litrów płynu). Dobrze umieszczona flaga wytrzyma na wietrze do 30 km/h.
Flaga dla każdego!
Flagi to doskonały sposób na reklamę. Są lekkie, kolorowe, mogą być duże i zawsze przykuwają wzrok swoim tańcem. Dodatkowym plusem jest cena. Flaga jest zwykle, może nie najtańszym, ale jednym z tańszych nośników reklamy.