Roll upy

 

Roll up to jeden z najchętniej stosowanych systemów promocyjnych. Ciężko się dziwić – można nimi wzbogacić stoisko na wiele sposobów. Głównym ich plusem jest dostępność wielu modeli – niektóre są zupełnie małe, inne duże. Niektóre są tanie, pozwalające zyskać reklamę bez szczególnego narażania budżetu, inne są drogie i oferujące najnowsze nowinki techniczne. Bez względu na nasz wybór musimy wiedzieć, że każdy roll up składa się z trzech elementów: podstawy, masztu i listwy mocującej baner z nadrukowaną grafiką.

Roll up podwójny

Podstawa

Podstawa decyduje o jakości i cenie roll upa. Ważne żeby miała niezawodny system rolujący z dobrą sprężyną, która pewnie zroluje baner z grafiką. Zdarza się, że w najtańszych roll upach sprężyna jest zbyt słaba i konieczne jest dobranie odpowiednio cienkiego banera, żeby grafika została zrolowana do kasety. Nie wpłynie to na jakość wydruku, ale już na długowieczność roll upa owszem.

Istotną cechą kasety jest też jej waga, a co za tym idzie, stabilność. Wszyscy chcemy, żeby przenośne systemy promocyjne czy wystawiennicze były jak najlżejsze. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze niska waga daje komfort użytkowania. Niezbędny jest kompromis zapewniający stabilność przy możliwie małej wadze. Często takim kompromisem są dodatkowe obrotowe nóżki, jednak rozwiązanie to stosuje się zazwyczaj w roll upach z grupy ekonomicznej (tańsze egzemplarze).

Roll upy z tak zwanej wyższej półki mają najczęściej podstawę jednobryłową wykończoną w kolorze anodowanego aluminium, lub chromu. Boki są z wytrzymałego tworzywa lub mogą być polakierowane na wysoki połysk.

Podstawa

Maszt

Kolejnym elementem składowym roll upa jest maszt. Maszt roll upa to zazwyczaj aluminiowa rurka o średnicy 15 – 20 mm najczęściej składana z trzech elementów z przewleczoną wewnątrz gumą utrzymującą maszt w komplecie. Składanie takiego masztu odbywa się przez włożenie zakończenia jednej, węższej części masztu w szerszą część drugiej części masztu. Rozwiązanie to jest pewnym, stosowanym od wielu lat, sposobem na zmontowanie masztu roll upa.

Innym, coraz częściej stosownym, rozwiązaniem w klasie wyższej są maszty teleskopowe, które składają się z trzech rurek o różnej średnicy. Każdy z segmentów chowa się w kolejnym, a po rozłożeniu na żądaną wysokość poszczególne segmenty blokuje się pierścieniem zaciskowym, który umieszczony jest na połączeniu poszczególnych segmentów. Takie rozwiązanie daje możliwość regulacji wysokości roll upa.

Podstawa i maszt

Listwa mocująca

Trzecim elementem roll upa jest listwa mocująca grafikę. Zazwyczaj jest to aluminiowa listwa do której mocowana jest wydrukowana grafika. Mocowanie może być za pomocą dwustronnej taśmy klejącej w którą zaopatrzona jest listwa, często zdarza się, że listwa wykonana jest z profilu aluminiowego umożliwiającego zaciśnięcie grafiki. Innym dość powszechnie występującym sposobem jest skręcenie na śruby dwóch listw pomiędzy którymi znajduje się grafika. Każdy z tych sposobów jest na tyle dobry, na ile dobrych użyto materiałów. Jeśli decydujemy się na zakup roll upa w niższej cenie istnieje prawdopodobieństwo, że prezentowana grafika odczepi się od listwy mocującej. Może to nastąpić w najmniej spodziewanym momencie, a wówczas uwaga bardziej skupi się na niepożądanym zdarzeniu niż na treściach które chcemy przekazać.

Warto korzystać z produktów sprawdzonego i doświadczonego dostawcy

Kolejnym elementem istotnym dla jakości roll upa jest materiał na którym wydrukowana jest grafika. Firmy sprzedające roll upy mają w swojej ofercie różne materiały od najtańszych banerowych, przez materiały typu stop lite, po tekstylne. W każdym wypadku istotne jest czy materiał na którym drukowana jest grafika nie zawija się na krawędziach ponieważ obniża to efekt wizualny roll upa.

Oferowane przez nas roll upy są różnej wielkości. Mamy malutkie roll upy, które można postawić na biurku tworząc tym samym ciekawą i elegancką przestrzeń promocyjną w dowolnym miejscu. Mamy też duże roll upy, które osiąganą wymiary 200x150 cm. Taki rozmiar daje olbrzymią przestrzeń do wykorzystania na swoją reklamę! Są też roll upy dwustronne, które prezentują grafikę z jednej i z drugiej strony. Idealne do postawienia w ruchliwym miejscu! Jest tego wiele więcej, więc każdy znajdzie coś dla siebie!

Roll up pojedynczy

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl