Kilka słów o ściankach tkaninowych

 

Ścianki tkaninowe to wspólna nazwa dla kilku różnych nośników reklamy. Wszystkie mają dwie wspólne cechy: aluminiową konstrukcję i wydruk na materiale tkaninowym. Różnią się między sobą kształtem, rozmiarem, wagą i przeznaczeniem, ale sam charakterystyczny rdzeń pozostaje taki sam.

Konstrukcja

Stelaż ścianek zbudowany jest zawsze z aluminium. Dzięki temu materiałowi gotowy produkt, nawet te największe modele, jest lekki i łatwy w transporcie. Przenoszenie ścianek ułatwia również fakt, że cała konstrukcja składa się z oddzielnych rurek, które mocuje się ze sobą. Rozłożona ścianka łatwo mieści się w torbie transportowej. Warto zaznaczyć, że montaż i demontaż konstrukcji nie wymaga żadnych narzędzi i jest niezwykle intuicyjny.

Ścianki tkaninowe są również bardzo stabilne. W niektórych przypadkach stelaż jest ukształtowany w taki sposób, że sam stanowi podstawę. W innych konstrukcja jest zakończona małymi nóżkami, które zapewniają niezbędną stabilność całemu systemowi.

Sposób łączenia rurek

Grafika

Grafika drukowana jest na materiale tekstylnym. W naszych produktach używamy tkaniny Expandable o gramaturze 230g/m². Jest to wytrzymały i elastyczny materiał, który świetnie nadaje się jako nośnik grafiki. Gotowy wydruk jest obszyty zamkiem błyskawicznym. Naciąga się go na rozstawioną konstrukcję i zapina zamek. Dzięki takiemu rozwiązaniu grafika jest napięta i doskonale się prezentuje.

Tkanina może służyć wiele lat. Ciężko ją uszkodzić, a drobne rozcięcia (o które trzeba się postarać) można ewentualnie zszyć własnoręcznie. Nie trzeba martwić się też jakoś wyjątkowo zabrudzeniami. Materiał można wsadzić do pralki i wyprać w temperaturze 40°C. Nie będzie to miało negatywnego wpływu na barwy i elastyczność. A właśnie, barwy. Warto tutaj wspomnieć, że kolory na wydruku są żywe i bardzo długo zachowują swoją świeżość.

Rodzaje ścianek

Zacznijmy od najprostszej i najpopularniejszej ze ścianek tkaninowych. Prosta ścianka tkaninowa jest łatwa do rozstawienia, lekka (od 5 do 12 kilogramów) i niezawodna. Konstrukcja jest zakończona dwoma niewielkimi nóżkami dla stabilności. Prosta forma i możliwość dwustronnego wydruku czynią z tego modelu ściankę niezwykle uniwersalną.

Ścianka prosta

Ścianka prosta konstrukcja

Łukowa ścianka tkaninowa jest bardzo podobna do swojej prostej kuzynki. Ma łukowaty kształt, dzięki czemu nie potrzebuje dodatkowych nóżek. Ten szczegół sprawia, że jest nieco lżejsza od poprzedniczki (od 5 do 10 kilogramów). Tutaj również jest możliwy dwustronny nadruk, choć trzeba być ostrożniejszym. Charakterystyczny kształt ścianki nada głębi jednej stronie, lecz rozciągnie drugą. Trzeba o tym pamiętać przy projektowaniu grafiki.

Ścianka łukowa

Ścianka łukowa konstrukcja

Specyficzną formą ścianek tkaninowych jest ścianka C. Wygięte ściany niemal zamykają się w formie okręgu zostawiając jedynie otwarte przejście. W ten sposób uzyskujemy ruchome biuro, które jest łatwe do przeniesienia (waga to zaledwie 11 kilogramów). Ścianka C jest świetnym wyborem na targi, na których możemy zrobić nieco swojej prywatnej przestrzeni. Tutaj także możliwy jest dwustronny nadruk. Jednostronny pokrywa jedynie zewnętrzną ścianę, dwustronny umożliwia pokrycie również wewnętrznej.

Ścianka C

Ścianka C konstrukcja

Ostatnią ścianką tkaninową jest 3D Dysk. Jest to duża konstrukcja, która wyróżnia się egzotycznym, nieco pękatym kształtem. Stelaż jest lekki, waży niecałe 10 kilogramów. W przypadku dysku mamy sporo przestrzeni do zaprezentowania swojej grafiki. Jednostronny wydruk pokrywa jedynie przednią, płaską część. Dwustronny zdobi całą konstrukcję wybranym wzorem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że grafika będzie inaczej prezentować się na płaskiej, a inaczej na wypukłej części.

3D Dysk

3D Dysk konstrukcja

Doskonałe remedium

Ścianki tkaninowe są świetną inwestycją. Mówimy tu o wszystkich formach. Są łatwe w transporcie, proste w montażu, a grafika pięknie się prezentuje. Najważniejsze jest jednak to, że mogą służyć przez długi okres czasu. Konstrukcja jest wytrzymała, a kolory odporne. Jeżeli grafika stanie się nieaktualna to można zakupić jedynie sam wydruk. Cena całego zestawy również nie należy do wysokich. To wszystko sprawia, że ścianki tkaninowe bardzo się opłacają. Nie kosztują dużo, a dobrze służą przez lata.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl